مهاجرت کاری

مهاجرت کاری موسسه مهاجرتی قایق

میتوان گفت که اکثریت قریب به اتفاق افراد علاقه مند به مهاجرت در نهایت قصد یافتن موقعیت شغلی مناسب با امنیت بالا و درآمد مناسب برای داشتن یک زندگی مناسب را دارند. مهاجرت کاری در کنار مهاجرت تحصیلی از جمله مباحثی می باشد که در سال های اخیر با کاهش ارزش پول ملی و درآمد کاری در ایران نسبت به وقت و تلاش هزینه شده مورد تقاضای بیشتری قرار گرفته است. مهاجرت کاری با وجود جذابیت بالا بین افراد متقاضی مهاجرت از کشور، تفاوت قابل توجهی  بین واقعیت تا رویا را ایجاد کرده است. در این بخش سعی خواهیم کرد تا واقعیت های مهاجرت کاری را به شما عزیزان انتقال دهیم.

چرا کشورهای توسعه یافته نیروی کار مهاجر می گیرند؟

کشورهای توسعه یافته اروپایی و امریکایی با معضل کمبود نیروی کار تخصصی نسبت به منابع خود رو به رو هستند. علاوه بر این با افزایش سطح رفاه اجتماعی در این کشورها، شهروندان علاقه خود را به انجام سطوح شغلی پایین جامعه کاری از دست می دهند. این امر باعث ایجاد مشکل در یافتن نیرو های کاری متخصص جهت انجام امور مختلف در این کشورها شده است.

در این شرایط، شرکت ها و مخصوصا ادارات  خصوصی توجه خود را به بازار نیروی انسانی کشورهای درحال توسعه مانند ایران معطوف می کنند. نیروی ماهر مهاجر از این کشورها، می تواند با میزان هزینه مناسب کارایی مورد نیاز سازمان را برطرف کند. هرچند این موضوع باید درنظر گرفته شود که کشورهایی مانند هند و پاکستان و همچنین چین از دیرباز یکی از منابع تامین نیروهای کاری در این کشورها بوده اند.

ایران نیز در دهه اخیر با ارائه نیروهای متخصص به برخی از کشورها مانند آلمان،استرالیا و کانادا درصدی از این بازار سرمایه انسانی را به خود اختصاص داده است. این کشورها اکثرا در حوضه های خاصی نیروی کاری خود را جذب می کنند.

به طور کلی میتوان گفت که خیالتان راحت! جا برای شما هم هست!این کشور ها به نیروی انسانی متخصص زیادی نیاز دارند.

مهاجرت کاری از ایران را میتوان به بخش های زیر تقسیم کرد: 

مهاجرت کاری: انواع نیروی کار مهاجر

مهاجرت نیروهای درمانی

نیروهای درمانی که با بیماران سر و کار دارند یکی از پرتقاضاترین بازارهای نیرو های انسانی در کشورهای توسعه یافته است. در مبحث نیروهای درمانی مهم ترین موضوع نیاز به مطابق سازی مدارک کاری و تحصیلی در کشور مقصد می باشد که معمولا با اخذ تاییدیه ها و مدارک زبانی امکان پذیر می باشد. برای نیرو های درمانی کشورهایی مانند آلمان،سوئد،دانمارک،عمان و کانادا مقاصد مهاجرتی مناسبی تلقی می شوند.

نیروهای کاری مهندسی

اکثریت قریب به اتفاق نیروهای کاری در زمینه مهندسی نیازی به معادل سازی مدارک کاری و تحصیلی خود در کشور مقصد ندارند. این نیرو ها با داشتن تخصص لازم در زمینه کاری خود و همچنین تسلط به زبان های بین المللی می توانند مهاجرت کاری خود را تکمیل کنند.از بهترین کشورها برای مهاجرت نیروهای مهندسی می توان به آلمان،هلند،کانادا،آمریکا و سوئد اشاره کرد.

نیروهای خدماتی

نیروهای خدماتی که فاقد تحصیلات دانشگاهی می باشند، یکی از منابع انسانی لازم در اکثریت کشور ها می باشند. البته اکثریت بازار این نوع نیروی کاری را منابع انسانی کشورهای شرق آسیا تامین می کند. برای این نیروها در حال حاضر کشور عمان می تواند گزینه مناسبی باشد.

سایر نیروهای تخصصی

این گروه از نیروها با داشتن مهارت و دانش کاری لازم بسته به شرایط می توانند مقصد مهاجرت کاری خود را انتخاب کنند.
مهاجرت کاری

مهاجرت کاری می تواند زندگی بهتر و پول و رفاه بیشتری برایمان به ارمغان بیاورد به شرطی که تصمیم درستی بگیریم .در موسسه مهاجرتی قایق ما برای همه این پنج گروه شغلی و درخواست کنندگان آن ها برنامه های متنوع مهاجرت کاری را می توانیم پیشنهاد بدهیم. شما میتوانید با بازدید مقالات متنوع در این موضوع و یا تماس با ما اطلاعات دقیقی را بدست بیاورید.